Z pověření ČSMPS uspořádal SK Impuls Praha 8 při ZVŠ a OU Praha8, Chabařovická 1125 dne 26.3.2002 ve velké tělocvičně ZŠ I.MČR mužů ve florbalu.

Počet účastníků: hráčů - 46
 trenérů - 10
organizátorů - 15

Kromě týmu pořádajícího Impulsu Praha 8 se I. MČR zúčastnily týmy: Impuls Praha 9 /vítěz Přeboru Prahy/,Integra Hradec Králové,Handisport Liberec,Olymp Jirkov /reprezentanti regionů/,Speciální školy Prostějov /vítěz region.turnaje/.
Družstva byla rozlosována do dvou skupin po třech, kde se hrálo každý s každým 2x10 minut.Třetí týmy ve skupině hrály spolu o konečné 5.místo.První dva týmy ze skupin postoupily do semifinále.Vítězové se utkali ve finále,poražení semifinalisté hráli o 3.místo.
Nejúspěšnějším týmem I.MČR se s převahou stalo družstvo Speciálních škol Prostějov.Rovnocenným soupeřem vítězům byli jen muži Impulsu Praha 8, kteří nedisciplinovaností podlehli Prostějovu v semifinále /2min.před závěrem vedli o 2 góly/.
Hráčům nejúspěšnějších týmů předala L.Paříková, ředitelka ZVŠ a OU v Praze 8, medaile.Oba finalisté obdrželi poháry od sponzorů, všichni sportovci si odvezli na památku diplomy.Dle návrhů trenérů byli odměněni i nejužitečnější hráči jednotlivých týmů.
K organizaci a zabezpečení turnaje se vyjadřovali účastníci pochvalně.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem kolegům-trenérům za přípravu i ukázněnost mužstev,všem sportovcům patří poděkování za předvedené sportovní výkony v duchu fair play.