10. 4. 2003

ZPRÁVA O USPOŘÁDÁNÍ IV.MČR ŽÁKŮ VE FLORBALU

Z pověření ČSMPS uspořádal SK Impuls Praha 8 ve spolupráci s OU a PrŠ Svídnická,Praha 8 dne 8.4.2003 ve velké tělocvičně ZŠ Chabařovická IV.MČR žáků ve florbalu.

Počet účastníků: hráčů  - 47,trenérů -12 a organizátorů - 15.

IV. MČR žáků se zúčastnilo 7 týmů.Kromě pořádajícího Impulsu Praha 8 to byly tyto týmy:Impuls Praha 9 /vítěz Přeboru Prahy,kterého se zúčastnilo celkem 16 týmů!/, Fopik Tábor,ZVŠI a SPC Bílina,Loko Kralupy nad Vltavou /reprezentanti regionů/,Integra Chlumec nad Cidlinou, Speciální školy Prostějov /vítězové region.turnajů/.

Družstva byla rozlosována do dvou skupin po čtyřech,resp. po třech týmech, kde se hrálo každý s každým 2x8 minut.

Čtvrtý tým z A skupiny obsadil v konečném pořadí 7.místo, třetí týmy z obou skupin se utkaly o konečné 5.,resp.6.místo.První dva týmy postoupily do semifinále.Vítězové se utkali ve finále,poražení semifinalisté hráli o 3.místo.

O vyrovnanosti prvních čtyř týmů svědčí výsledky. Čtvrtý tým zvítězil ve skupině nad třetím,vítěz byl ve skupině deklasován stříbrným týmem /!!/, který v semifinále porazil bronzové družstvo až v prodloužení. Titul MISTRA ČR získalo po roční pauze družstvo Speciálních škol z Prostějova.

Hráči nejúspěšnějších třech týmů obdrželi z rukou organizátorů medaile a veliké koláče z Michelské pekárny.Kapitán nejúspěšnějšího týmu obdržel pohár od sponzora, všichni sportovci si odvezli na památku diplomy ČSMPS.

Dle návrhů trenérů byli vyhlášeni nejužitečnější hráči jednotlivých týmů, na návrh rozhodčích byli vyhlášeni nejlepší čtyři hráči turnaje.Tito hráči obdrželi diplomy ČSMPS a hodnotné věcné ceny od sponzorů / Hypermarket TESCO, School sport/.

K organizaci a zabezpečení turnaje se vyjadřovali účastníci pochvalně.Závěrem bych chtěl poděkovat všem kolegům-trenérům za přípravu i ukázněnost mužstev,všem sportovcům patří poděkování za předvedené sportovní výkony v duchu fair play.