Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledky a zpráva z MČR 04 žáků

9. 4. 2004

ZPRÁVA O USPOŘÁDÁNÍ 5.MČR ŽÁKŮ VE FLORBALU

Z pověření ČSMPS uspořádal SK Impuls Praha 8 ve spolupráci s OU a PrŠ Chabařovická,Praha 8 5.MČR žáků ve florbalu. Turnaj se hrál již tradičně ve velké tělocvičně ZŠ Chabařovická dne 6.4.2004.Zúčastnilo se ho 87 osob.
Z toho bylo : 56 hráčů ,11 trenérů a 20 organizátorů.

Na 5.MČR žáků se sjelo do Prahy 7 týmů z celé republiky. Kromě pořádajícího Impulsu Praha 8 a družstva Impulsu Praha 4 //vítěze Přeboru Prahy- turnaje,jehož se letos v kvalifikač- ních bojích zúčastnilo 19 týmů!// to byly tyto týmy z regionů: Speciální školy České Budějovice,ZVŠI a SPC Bílina,Loko Kralupy nad Vltavou,Integra Hradec Králové, Speciální školy Prostějov.

Družstva byla rozlosována do dvou skupin po čtyřech,resp. po třech týmech, kde se hrálo každý s každým 2x10 minut.

Méně úspěšné týmy hrály utkání o pořadí na 5.-7.místě /na vlastní přání/ opět systémem každý s každým.Ti úspěšnější, tedy první dva týmy ze skupin postoupily do semifinále dle křížového pravidla.Poražení semifinalisté hráli o 3.místo, vítězové bojovali o titul Mistra republiky.

Titul MISTRA ČR získalo letos poprvé družstvo Impulsu z Prahy 4 po vyrovnaném finálovém souboji s již tradičním bojovníkem o titul,týmem Speciálních škol z Prostějova.Na pěkném 3.místě skončilo druhé družstvo z Přeboru Prahy, Impuls Praha 8.

Podle výsledků i předvedených výkonů lze usuzovat,že se postupně snižuje výkonnostní rozdíl mezi týmy na 1.-4.místě i mezi zbývajícími týmy a zvyšuje se sportovní úroveň turnaje.Ke kvalitnímu průběhu turnaje přispěly i výkony zkušených kvalifikovaných rozhodčích.

Hráči nejúspěšnějších třech týmů převzali z rukou organizá- torů medaile a obří koláče.Vítězný tým obdržel pohár věnovaný  Impulsem Praha,dva nejlepší finalisté dostali malé poháry věnované garantem florbalu ČSMPS .Každý sportovec si odvezl na památku diplomy ČSMPS,všechna družstva  obdržela týmové diplomy a drobné sponzorské dary.

Dle návrhů trenérů byli vyhlášeni a odměněni hodnotnými sponzorskými dárky nejužitečnější hráči jednotlivých týmů, na návrh rozhodčích byli vyhlášeni a obdarováni nejlepší čtyři hráči turnaje.I tito hráči obdrželi diplomy ČSMPS .

Z hlediska organizačního zabezpečení turnaje proběhlo vše bez problémů i bez vážnějšího zranění.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem kolegům-trenérům za přípravu i ukázněnost mužstev,všem sportovcům patří  poděkování za předvedené sportovní výkony v duchu fair play.Díky patří také všem sponzorům: Sportcentrum 2000,hypermarket TESCO,hotel Holiday Inn / Kong.centr./, Pekárny Michle,firma Crocodille,Coca-Cola Beverages,School sport,Impuls Praha.