Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledky a zpráva z MČR 05 žáků

24. 3. 2005

ZPRÁVA O USPOŘÁDÁNÍ VI.MČR ŽÁKŮ VE FLORBALU

Z pověření ČSMPS uspořádal SK Impuls Praha 8 spolu s OU a PrŠ Chabařovická, Praha 8 VI.MČR žáků ve florbalu. Turnaj byl uspořádán tradičně ve velké tělocvičně ZŠ Chabařovická dne 22.3.2005 za účasti celkem 82 osob.

Turnaj slavnostně zahájila ředitelka OU a PrŠ Chabařovická  paní Jitka Cachová a delegát ČSMPS pan Josef Filip.Význam turnaje umocnila návštěva zástupkyně Starosty MČ Praha 8 paní SoniTeplé krátce po zahájení sportovního klání.

Na VI. MČR žáků se do Prahy sjelo 7 týmů z celé republiky.Kromě družstva pořádajícího Impulsu Praha 8 a vítěze Přeboru Prahy, týmu Impulsu Praha 4 /Ružinovská/, přijely z regionů tyto týmy: ZvŠI a SPC Bílina,Spec.školy Prostějov,Loko Kralupy n.Vlt.,Uno Ústí n.Orlicí a Fopik Tábor.

V první fázi turnaje se týmy utkaly ve dvou skupinách/3 a 4 týmy/systémem každý s každým 2x8 minut hrubého času. Na konečném 7.místě skončil 4.tým z početnější skupiny. Družstva ze třetích příček hrála o konečné 5.místo,první dva týmy ze skupin postoupily dle křížového pravidla do SF. Poražení semifinalisté se utkali o 3.příčku,vítězové bojovali o titul Mistra republiky.

Titul MISTRA ČR získalo poprvé družstvo ZvŠI a SPC Bílina,když ve finále porazilo obhájce titulu z r.2004, tým Impulsu Praha 4.Třetí skončil tým Impulsu Praha 8,který v semifinále podlehl budoucím vítězům až na samostatné nájezdy.

Podle výsledků i předvedených výkonů usuzuji,že přetrvávají výkonnostní rozdíly mezi  týmy na prvních čtyřech pozicích a zbývajícími týmy.Celkově však má herní projev týmů rostoucí úroveň.Ke zdárnému průběhu turnaje přispěly i kvalitní výkony rozhodčích.

Hráči nejúspěšnějších třech týmů převzali z rukou delegáta ČSMPS J.Filipa a ředitele turnaje R.Lukavského medaile, diplomy a obří koláče.Vítězný tým získal pohár ČSMPS, poražený finalista obdržel pohár od sponzora.Rovněž dva nejlepší finalisté dostali sponzorské pohárky. Všichni sportovci i týmy si odvezli na památku diplomy.

Tradičně na návrh trenérů byli vyhlášeni a odměněni hodnotnými sponzorskými dárky nejužitečnější hráči jednotlivých týmů, na návrh rozhodčích byli vyhlášeni a obdarováni nejlepší čtyři hráči turnaje.

K organizaci a zabezpečení turnaje neměli účastníci připomínky.Závěrem mi dovolte poděkovat všem kolegům-trenérům za přípravu a ukázněnost mužstev.

Všem sportovcům patří poděkování za předvedené sportovní výkony v duchu fair play. Upřímné poděkování patří také těmto sponzorům: Hypermarket TESCO,hotel Holiday Inn /Kong.centr./,Pekárny Michle, firma Crocodille,Coca-Cola Beverages, School sport,Ing.Souček,OU a PrŠ Chabařovická,Praha 8.