Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledky a zpráva z MČR 06 žáků

29. 3. 2006

ZPRÁVA O USPOŘÁDÁNÍ VII.MČR ŽÁKŮ VE FLORBALU

Z pověření ČSMPS uspořádal SK Impuls Praha 8 spolu s OU a PrŠ Chabařovická, Praha 8 VII.MČR žáků ve florbalu. Turnaj byl uspořádán ve velké tělocvičně v Chabařovické ulici dne 23.3.2006 za účasti celkem 68 osob /včetně rozhodčích, doprovodu a pořadatelů../.
 Krátce před půl desátou turnaj zahájil Mgr.Roman Lukavský ,garant florbalu ČSMPS a hlavní organizátor MČR. Na VII.MČR žáků se do Prahy sjelo 6 týmů z celé ČR. Kromě 2 družstev pořádajícího Impulsu /Praha 10,Vachkova-vítěz PP, Praha 9, Mochovská-2.tým z PP/ přijely z regionů tyto týmy: ZvŠI a SPC Bílina, Spec.školy Prostějov,Integra Hradec Králové a Fopik Tábor.
V první fázi turnaje se týmy utkaly ve dvou skupinách systémem každý s každým 2x10 minut hrubého času.Družstva,která se umístila ve skupině na 3.pozici, hrála o konečné 5.místo.První dva týmy postoupily dle křížového pravidla do semifinále. Poražení semifinalisté se utkali o bronz,vítězové bojovali o titul Mistra republiky.

Titul MISTRA ČR obhájilo družstvo ZvŠI a SPC Bílina,když ve finále porazilo po dramatickém souboji tým Spec.škol Prostějov v posledních sekundách prodloužení. Bílinští tak vrátili svému soku těsnou prohru ze skupiny.Na třetí pozici skončil tým Fopiku Tábor,jenž v souboji o bronzové medaile s převahou porazil Integru Hradec Králové.
Výsledky i předvedené výkony mě přesvědčily o přetrvávajícím výkonnostním rozdílu mezi týmy na prvních dvou pozicích a zbývajícími družstvy.Celkově však má herní projev rostoucí úroveň.Tradičně ke zdárnému průběhu turnaje přispěly kvalitní výkony rozhodčích.
Hráči nejúspěšnějších třech týmů převzali z rukou R.Lukavského medaile, diplomy a obří koláče.Vítězný tým získal pohár ČSMPS, poražený finalista obdržel pohár od sponzora.Všichni sportovci i týmy si odvezli na památku diplomy z dílny organizátora turnaje.Na návrh rozhodčích byli vyhlášeni a obdarováni nejlepší čtyři hráči turnaje.

K organizaci a zabezpečení turnaje neměli účastníci připomínky.Závěrem mi dovolte poděkovat zvláště mimopražským kolegům-trenérům za přípravu a ukázněnost týmů.

Všem sportovcům patří poděkování za předvedené sportovní výkony v duchu fair play. Poděkování za podporu zaslouží tito sponzoři: Hotel Holiday Inn-Kongresové centrum Praha,Pekárny Michle, firma Crocodille,School sport -Hamouz,OU a PrŠ Chabařovická,Praha 8.