Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledky a zpráva z MČR 07 žáků

1. 4. 2007

ZPRÁVA O USPOŘÁDÁNÍ VIII.MČR ŽÁKŮ VE FLORBALU

Z pověření ČSMPS uspořádal SK Impuls Praha 8 spolu s OU a PrŠ Chabařovická, Praha 8 VIII.MČR žáků ve florbalu. Turnaj byl uspořádán ve velké tělocvičně v Chabařovické ulici dne 29.3.2007 za účasti celkem 72 osob /včetně rozhodčích, doprovodu a pořadatelů../.
 Krátce před půl desátou uvítal účastníky turnaje Mgr.Roman Lukavský. Oficiálního zahájení se zhostil Mgr.Rudolf Vidlák,člen VV ČSMPS.

Na VIII.MČR žáků se do Prahy sjelo 6 týmů z celé ČR. Kromě 2 družstev pořádajícího Impulsu /Praha 4,Ružinovská-vítěz PP, Praha 9, Mochovská-2.tým z PP/ přijely z regionů tyto týmy: ZvŠI a SPC Bílina, Spec.školy Prostějov,Integra Hradec Králové a 1.BCW Český Krumlov.
V první fázi turnaje se týmy utkaly ve dvou skupinách systémem každý s každým 2x10 minut hrubého času.Družstva,která se umístila ve skupině na 3.pozici, hrála o konečné 5.místo.První dva týmy postoupily dle křížového pravidla do semifinále. Poražení semifinalisté se utkali o bronz,vítězové bojovali o titul Mistra republiky.

Titul MISTRA ČR získalo po dlouhých čtyřech letech opět družstvo Speciálních škol Prostějov,když ve finále po vyrovnaném souboji porazilo tým 1.BCW Český Krumlov. Na třetí příčce skončil tým Impulsu Praha 4-Ružinovská,jenž v souboji o bronzové medaile porazil tým Integry Hradec Králové.Výsledky i předvedené výkony signalizují snižující se výkonnostní rozdíly mezi týmy i  rostoucí úroveň herního projevu týmů.

Ke zdárnému průběhu turnaje přispěly tradičně kvalitní a citlivé výkony rozhodčích.
Hráči nejúspěšnějších třech týmů převzali z rukou R.Lukavského medaile,obří koláče a drobné ceny od sponzorů.Vítězný tým získal pohár ČSMPS, týmy na 2.a 3.místě obdržely poháry od sponzora.Sportovci i týmy si odvezli na památku diplomy.

Rozhodčí tradičně vybrali čtyři nejlepší hráči turnaje,kteří obdrželi věcné ceny.Na návrh trenérů byli oceněni i nejužitečnější hráči týmů.K organizaci a zabezpečení turnaje neměli účastníci připomínky.Závěrem se sluší poděkovat všem kolegům-trenérům za přípravu a ukázněnost týmů, sportovcům patří poděkování za předvedené sportovní výkony v duchu fair play.

Poděkování za podporu náleží těmto sponzorům: Hotel Holiday Inn-Kongresové centrum Praha,Pekárny Michle, firma Crocodille,School sport -Hamouz, Reklama-Centrum a Coca-Cola Beveragles ČR.