Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledky a zpráva z MČR 08 žáků

15. 3. 2008

IX.MR ČSMPS VE FLORBALU ŽÁKŮ

Z pověření ČSMPS uspořádal SK Impuls Praha spolu s OU a PrŠ Chabařovická, Praha 8 IX.MČR žáků ve florbalu.Turnaj byl odehrán v tělocvičně Eltodo v Praze 8  13.3.2008 za účasti 74 osob /včetně rozhodčích, doprovodu a pořadatelů/.
 V půl desáté uvítal účastníky turnaje Mgr.Roman Lukavský. Oficiálně turnaj zahájil člen VV ČSMPS Mgr. Rudolf Vidlák.   IX.MČR žáků se zúčastnilo 6 týmů z celé ČR. Kromě 2 nejúspěšnějších družstev z Přeboru Prahy -Impuls Praha 8,Libčická /vítěz PP/,Impuls Praha 4,Ružinovská- přijely z regionů tyto týmy: SK Bílina, SK Prostějov,Lokomotiva Trutnov a 1.BCW Český Krumlov.
V první fázi turnaje se týmy utkaly ve dvou skupinách systémem každý s každým 2x10 minut. Družstva z 3.pozic ve skupinách hrála o konečné 5.místo.První dva týmy postoupily ze skupin dle křížového pravidla do semifinále. Poražení semifinalisté se utkali o bronz,vítězové bojovali o titul Mistra republiky.

Titul MISTRA ČR pro rok 2008 získali opět žáci z SK Prostějov. Ve finále vrátili i s úroky porážku ze skupiny florbalistům 1.BCW Český Krumlov. Na třetí příčce skončili florbalisté Impulsu Praha 4-Ružinovská.I oni v souboji o bronzové medaile vraceli svému rivalovi ze skupiny porážku.Podařilo se a šťastně zvítězili nad týmem Impulsu z Prahy 8. Dle mého soudu předvedli všichni mladí florbalisté bojovné výkony v duchu fair play. Oporám týmů se dařilo někdy více,jindy méně.Štěstíčko bylo také vrtkavé.Ovšem titul je ve správných rukou,neboť florbalisté Prostějova předvedli nejlepší výkony.

Hráči nejúspěšnějších třech týmů převzali z rukou R.Lukavského medaile,obří koláče a ceny od sponzorů.Vítězný tým získal pohár ČSMPS, tým na 2.místě obdržel pohár od sponzora.Jednotlivci i týmy si odvezli na památku diplomy.Rozhodčí tradičně vybrali čtyři nejlepší hráči turnaje,kteří obdrželi hodnotné ceny.Na návrh trenérů byli oceněni i nejužitečnější hráči. K organizaci a zabezpečení turnaje neměli účastníci připomínky.

Závěrem si dovolím poděkovat za spolupráci všem členům realizačního týmu,trenérům za přípravu a ukázněnost týmů, sportovcům za předvedené výkony.Díky patří i rozhodčím,kteří svými citlivými výkony přispěli ke zdárnému průběhu turnaje. V neposlední řadě poděkování za podporu náleží sponzorům: Hotel Holiday Inn-Kongresové centrum Praha, Reklama-Centrum,Pekárny Michle,School sport, Crocodille, Coca-Cola Beveragles ČR.