Výsledky PP m 10

21. 2. 2010

PŘEBOR PRAHY VE FLORBALU /muži/

18.2.2010 se v tělocvičně v Chabařovické ulici /P-8/ konal 9.ročník Přeboru Prahy mužů ve florbalu.Zúčastnilo se ho 45 sportovců, 4trenéři /5týmů/ a 11 organizátorů .I letos se proti původním předpokladům snížil počet družstev a přihlášených sportovců z důvodů nemocnosti.
Turnaj byl hrán stejně jako v minulých letech systémem každý s každým 2x10 minut hrubého času.Dle předpokladu organizátora se o vítězi turnaje a držiteli zlatých medailí rozhodovalo opět v posledním utkání.

Ale od začátku. Všechny týmy postupně odehrály 4 zápasy. Až do posledního utkání si nejlépe vedla A družstva Prahy 8 a Prahy 9. Obě měla na svém kontě po třech vítězstvích. Naopak bez vítězství absolvovalo turnaj B mužstvo Prahy 9, jež skončilo na pátém místě. S jedním vítězstvím se na 4.pozici umístil tým Prahy 2. Třetí stupínek v konečném pořadí obsadil B tým Prahy 8. O jeho umístění rozhodla především těsná prohra s A družstvem Prahy 8.

Výše zmiňované „finále“ turnaje mělo - z pohledu domácích bohužel – jednoznačný průběh. Mužstvo Prahy 9 se dostalo rychle do vedení, které stále navyšovalo až k jednoznačnému vedení 6:0. V podstatě bylo po 1.poločase rozhodnuto. Tým Prahy 8 A sice během 2.půle upravil skóre na přijatelnější výsledek, ale nic to nezměnilo na skutečnosti, že tým Prahy 9 A suverénně obhájil titul a po zásluze si odvezl zlaté medaile a putovní pohár. Z pohledu domácích vyvstává otázka, proč došlo k tak výrazné prohře. Způsobil to nedostatek koncentrovanosti, nasazení a bojovnosti v úvodu utkání? Rozhodně tato sprcha přišla včas,neboť do MČR je ještě relativně daleko…

V závěru je třeba konstatovat, že většina utkání turnaje měla – na rozdíl od mladší kategorie – velmi dobrou úroveň a proběhla v duchu fair play. Jediným stínem na turnaji bylo zranění hráče Prahy 9, jemuž všichni přejeme brzké uzdravení. Za předvedené kvalitní výkony se sluší poděkovat i rozhodčím.

Oběma zástupcům Prahy na MČR přeji hodně sportovních úspěchů.